ÜyeGirişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

ÜRDÜN TURU

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

NOT: Tur sirküsü yayımlandığı 06.06.2023 Çarşamba tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.

KISACA

TURUN ADI: ÜRDÜN TURU
TURUN TOPLAM SÜRESİ: 4 Gece 5 Gün olup, 4 Gece Konaklamalı yarım pansiyon konaklama yapar.

KONAKLAMA YERLERİ:

1 Gece Çölde Konaklama ve diğer geceler Otelde Konaklamalar

GEZİLECEK YERLER VE AKTİVİTELER:

Amman - Akabe - Nebo Dağı - Petra 

Tur Programı

1. Gün: Ankara -Amman

Siz değerli misafirlerimiz ile 04.05.2023 tarihinde gece 02:00 da Bursa Kent Meydanında buluşuyoruz. Aracımız bizi Ankara Havalimanına götürüyor. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Ürdün Hava Yolları RJ165 tarifeli seferi ile saat 10.30'da Amman'a uçuş. Yerel saat ile 13:00'de varışımızın ardından panoramik şehir turu. Amman, Roma gibi 7 tepe üzerine kurulmuş olup günümüzde en az 19 tepeyi kaplıyor. Panoramik şehir (old town ) turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde

2. Gün: Amman

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Nebo Dağı, Madaba, Ölü Deniz Turu'na katılabilirler. İlk durağımız Hz. Musa'nın kutsal toprakları ilk gördüğü yer olduğu düşünülen Nebo Dağı olacak ardından Filistin'i uzaklardan görebileceğimiz ve mozaikleri ile ünlü olan Mabada'ya doğru hareket edeceğiz. Ardından yeryüzünün en düşük rakımlı deniz seviyesinin 430.5 metre daha altında olan Ölü Deniz'i göreceğiz. 'Ölü Deniz' denilmesinin sebebi, sudaki yüksek tuz oranının, bitkilerin ve hayvanların gelişebilmesi için fazla sert bir ortam yaratmasından ötürü hiçbir yaşama ev sahipliği yapmayışıdır. Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
Öğle Yemekli Nebo Dağı, Madaba, Ölü Deniz Turu: 130 $

3. Gün: Amman- Akabe

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Akabe'ye hareket. Yol üzerinde misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Petra Turu'na katılabilirler. Dünya'nın yedi harikasından biri olan Petra M.Ö Afrika Ön Asya Avrupa ticaret yolu üzerinde bulunan ve Indiana Jones filmiyle tüm dünyada ün kazanan efsane tarihi yapıların bulunduğu bir şehirdir. Hz. Musa'nın asası ile su çıkarttığı yer olarak bilinen Petra, UNESCO miras listesi içinde yer almaktadır. Kervanların geçiş güzergâhında yer alan bu şehir, Nebati Uygarlığı döneminde yapılmış olup Kraliyet Mezarı, Hazine Yolu, Antik Su Yolu gibi tarihi eserlere ev sahipliği yapmaktadır. Vadi boyunca doğa harikası dar yollarda yürüyüp şehri keşfediyoruz. Pembe, kırmızı, sarı ve turuncu kayaların renginden dolayı “Pembe Şehir” olarak da bilinen bu muhteşem şehri gezdikten sonra Akabe yolumuza devam ediyoruz. Geceleme Akabe otelimizde.
Petra Turu: 130 $
Not: Yol üzerinde gerçekleşecek olan Petra turuna katılmak istemeyen misafirler mola yerinde bekleme yapacaklardır.

4. Gün: Akabe

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz alternatif olarak düzenlenecek olan Rum Vadisi (Wadi Rum) Turu'na katılabilirler. Rum Vadisi kumtaşı ve granit kaya içinde oluşmuş bir vadidir. Ürdün'deki en büyük vadi olma özelliğini taşımaktadır. 4x4'lerle gezeceğimiz çöl içinde ilginç coğrafi şekiller, eski kervan yolları, eşsiz doğa oluşumlarını göreceğiz. Turumuzun ardından otele dönüş ve konaklama otelimizde.
Rum Vadisi Turu: 110 $

5. Gün: Akabe -Amman-Ankara

Otelimizdeki son günümüzün ardından rehberimizin gece belirleyeceği saatte Amman havalimanına transfer. (306 KM) Sabah saatlerinde Ankara'da olacağız ardından BiDünya Tur araçlarıyla Ankara'dan Bursa'ya transferimiz gerçekleşecek ve 09.05.2023 tarihinde öğlen saatlerinde Bursa'da olacağız. Siz Değerli misafirlerimizle diğer Turlarımızda görüşmek üzere vedalaşacağız.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
 • Havaalanı Vergileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası
 • Belirtilen Otellerde Konaklama (2 Gece Oda Kahvaltı 2 gece yarım pansıyon )
 • Alan - Otel / Otel - Alan Transferi ve Şehirlerarası Transferler

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Yurtdışı Çıkış Harcı(150 tl )
 • Ekstra Turlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle Yemekleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 16 Eylül

  Fiyatlar

  Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
  Bonuscard, Shop & Miles, Maximum, Cardfinans, Worldcard, Bankkart Combo, Parafcard özellikli kredi kartları geçerlidir.
  Tarihİki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek KişiEk Yatak1. ÇocukTaksitler
  16.09.20231.051,58 €
  999 €
  1.198,95 €
  1.139,00 €
  1.051,58 €
  999 €
  -Taksitler »

  Grup Rezervasyon (+13 Kişi ve üzeri)

  Yorumlar


  ÜRDÜN TURU Hakkındaki Düşünceleriniz

  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?

  Ad Soyad

  Tur Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme

  * Gezi Süresi hareket ve dönüş günü dâhil olmak üzere 4 Gece 5 Gün olup 4 Gece Konaklamalı otel konaklamalıdır.

  * Paket fiyatlarımız otel, ulaşım ve çevre gezilerini kapsamaktadır. Tur Paketlerinde uygulanan çocuk indirimleri iki yetişkin yanında tek bir çocuk için kullanılır. 0-6 yaş çocuklarda otel konaklamasında yatak verilmeyebilir.

  * Turumuz; rehberlik, ulaşım, konaklama ve çevre gezileri ile bir paket olup ayrı düşünülemez. Kullanılmayan ulaşım, konaklama, çevre gezileri vb. haklar geri iade edilmez.

  * Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.

  * Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.

  * Program zamanlamasında (Gün içerisinde gezilecek ziyaret noktalarının sırasında veya günler arasında) Hava Durumu, Yol Durumu vb. gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

  * Mücbir sebeplerden (hava, yol, ziyaret yerlerindeki yoğunluk vb.) veya misafirlerimizin rehberimizin verdiği zamanlamalara uymamaları sebebiyle tur programımızda yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Bidunyatur.com kesinlikle sorumlu değildir.

  * Tur programında yer alan gece turları gibi ekstra turlar kişi sayısı ve mevcut personelin şartlarına bağlı olarak gerçekleştirilir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzeri yapılacak olan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından şehre girmeden önce yer alan dinlenme alanlarına veya şehir merkezlerine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolcular, mola yerinde beklemeyi kabul ederek tura katılmışlardır. 

  * Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Rezervasyona girilen ulaşım ve otel notlarının garantisi yoktur. 

  * Uzun turlarımızda her gün sıra atlayacak şekilde yer değişimi (Rotasyon) olmaktadır. Kısa turlarımızda rotasyon uygulanmaz. Bu uygulama en az 4 (Dört) gece konaklamalı turlarda geçerlidir.  Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.

  * Uçaklı Turlarımızda, Uçak ile ilgili bölümlerde havayolu sözleşmesi geçerlidir. İptal Sigortaları Uçak ulaşımını kapsamaz. Turlarımızda kademeli fiyat sistemi mevcuttur. İlan edilen fiyat en düşük sınıftan açılan fiyattır. (Uçaklı tur programlarında 'ekonomik sınıf' kullanılmaktadır.)

  * Turumuzda yeterli sayıya ulaşılamadığı takdirde; iptal hakkı tur hareket tarihinden 2 gün öncesine kadar Bidunyatur.com da saklıdır. Böyle bir iptal durumunda BiDunya Tur misafirlerine bizzat haber vermekle yükümlüdür. 

  * 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 

  * Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

  * 1618 nolu zorunlu seyahat sigortası kapsamı Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. Özel sağlık sigortası misafire ait özel harcamadır.

  * İptal Güvence Paketi satın almış olduğunuz paket turunuzu, başlangıç tarihinden 72 saat öncesine kadar, hiçbir neden belirtmeksizin iptal edebilmenize olanak verir. İptal sonrasında ödemiş olduğunuz tur ücretinin tamamı, hiçbir kesinti yapılmadan, ödeme şeklinize göre iade yapılır.

  * Tüm Kültür turları ürünlerimizde kademeli fiyat sistemi uygulanmaktadır. Satışa sunulmuş olan paket tur içindeki rezervasyon sayısı yükseldikçe (Turun doluluk oranı arttıkça) fiyatlarda kademeli olarak yükselmektedir. Bu durumda ön ödeme almadan fiyat sabitleme yapılamamaktadır.

  * Yeterli katılım oluşmadığında en yakın hareket noktasına biletleme yapılarak misafirlerimizin tura katılımı sağlanabilir

  * Tur bitiminde varılacak saatler ile alakalı bilgiler paket programda yazdığı gibi olup, mücbir sebeplerle gelişecek gecikmelerden Bidunyatur.com sorumlu değildir. Misafirlerimiz alındığı noktalarda bırakılacaktır. 

  * Trafik Kanunu gereğince araçta bulunulan tüm seyahat sürecinde emniyet kemeri takılması zorunlu olup, aksi haldeki durumlarda Bidunyatur.com sorumluluğu yoktur.

  * Araç içerisindeki kişisel tüm eşyaların sorumluluğu mola vb. yerlerde kişiye aittir.

  * Gece Turları, Ekstralar; Tüm Gece Turları Ekstra Olup Katılıma ve Kişi Sayısına Bağlı Olarak gerçekleştirilir.


  İptal Şartları

  • İptal iade şartları Bidunyatur.com kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.
  • Promosyon, erken rezervasyon ve erken ödeme indirimi olan tur programlarında iptal-değişiklik hakkı yoktur.
  • https://www.bidunyatur.com/iptal-ve-iade adresinden inceleyebilirsiniz.

  Kişisel Verilerin Korunması, Gizlilik Politikası ve Çerez
  (Cookie) Kullanımı İlkeleri hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.